Ogłoszenia parafialne - 23.10.2022 R.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny pod hasłem Bądźcie moimi świadkami, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księżach, zakonnikach, siostrach zakonnych
    i świeckich, posługujących na misjach. Dziękujemy Parafianom za dotychczasowe, materialne i duchowe wsparcie misji w Kamerunie.
  2. Dziś, po sumie, spotkanie dla Kółek Różańcowych, a o godz. 15:30 rozpocznie się koncert pieśni Maryjnych. Wystąpią chóry z okolicznych Parafii.
  3. Dziś o godzinie 19:00 w domu Parafialnym spotkanie dla grupy kandydatów do bierzmowania, przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu w tym roku. Jednocześnie przypominamy, że nastąpiła zmiana terminu sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono 20 listopada, w niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12:00.
  4. Dziś, o godz. 9:00, Msza święta w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam, naszej Ojczyzny
    i Ofiarodawców mediów katolickich. W tym dniu, po wszystkich Mszach św., do puszki zbieramy ofiary na wsparcie mediów katolickich.
  5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wspominamy naszych zmarłych
    i modlimy się o ich wieczne zbawienie. Wypominki można składać  w zakrystii i kancelarii parafialnej. 30 października i 1 listopada będzie też możliwość złożenia wypominków na cmentarzu parafialnym. Wypominki jednorazowe w naszej parafii będą czytane 1 listopada o godz. 9, 12 i o 17 (podczas modlitwy różańcowej); 2 listopada o godz. 7, 9, 17 i 18. Wypominki całoroczne odczytywane są w każdą niedzielę, pół godziny przed Mszą św. o godz. 12:00.
  6. W piątek, 28 października, nasz pan Organista, Tadeusz, obchodzi swoje imieniny. Msza św.
    w Jego intencji o godz. 17:45. Dziękując Bogu za Jego posługę, polecamy Go wstawiennictwu Matki Bożej Tęskniącej.
  7. W piątek, po Mszy św. wieczornej, modlitwa dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej Powsińskiej.
  8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego    Dziennika.
  10. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu.