OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.08.2024r.

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy Powsińskie Dożynki:
    • o 11:30 wyruszy korowód dożynkowy,
    • o 12:00 odprawiona zostanie uroczysta suma, podczas której homilię wygłosi
      o. Grzegorz Piątek SCJ, sercanin ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, wieloletni sekretarz i kapelan ks. kard. Stanisława Nagy’ego,
    • po Mszy zapraszamy na program artystyczny, podczas którego wystąpią zespoły folklorystyczne z naszej parafii oraz zaproszeni goście,
    • od 19:00 będzie potańcówka na deskach – wstęp wolny,
    • w międzyczasie można będzie nabyć produkty rękodzielnicze oraz inne produkty domowej roboty.

Dożynki to nasza parafialna tradycja i spuścizna, którą należy podtrzymywać dla potomnych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy jak co roku dokładają wszelkich starań, ta nasza tradycja była kontynuowana.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    • w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej,
    • we wtorek – wspomnienie św. Moniki,
    • w środę – wspomnienie Augustyna,
    • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek, 30.08., o 17:00 na Bielawie odbędzie się pobłogosławienie dwóch figurek Matki Bożej. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie szczególnie mieszkańców.
  3. W niedzielę za tydzień, 01.09., mija 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.
    • o 18:00 odprawiona zostanie Msza za poległych i pomordowanych w czasie wojny oraz o pokój na świecie,
    • po Mszy wieczornej w kościele będzie modlitwa uwielbienia.
  4. Za tydzień również na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie.
  5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Naszego Dziennika. W Gościu Niedzielnym przeczytać można artykuł o sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej.