Ogłoszenia parafialne - 25.09.2022 R.

1. Dziś kazania podczas wszystkich Mszy Świętych wygłosi nasz parafianin, o. Paweł Rawski, misjonarz. Ofiary zebrane do puszek przekazane zostaną na cele misyjne Zgromadzenia Księży Marianów.
  2. Dziś obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy
    za Uchodźców pod hasłem Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami.
  3. Ksiądz Mikołaj zaprasza chłopców z klas 4 i starszych do włączenia się do służby przy ołtarzu. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę, 1 października, o godz. 11:00, w Sali Domu Parafialnego. Ministranci starsi spotykają się o godz. 10:00.
  4. Dziś po Sumie, odbędzie się w kościele spotkanie dla Kółek Różańcowych i Kół Żywego Różańca
    z księdzem Proboszczem. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Dziś o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania przyjmujących ten sakrament w tym roku. Rozpoczęcie nowego kursu do bierzmowania w niedzielę, 2 października o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego. Uczniów klas I liceum oraz osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do księdza Mikołaja lub księdza Proboszcza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Po Mszy Świętej wieczornej w środę 28 września modlitwa dziękczynna za koronację cudownego obrazu Matki Bożej Tęskniącej.
  7. We czwartek od godziny 23.00 do 24.00 Godzina Święta.
  8. 1 października przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17.00, Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.45, a następnie adoracja i modlitwa za Warszawę, która potrwa do godz. 20.30
  9. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii odbywają się każdego dnia o godz. 17.00. W związku z tym, przez cały październik, wieczorne Msze św. w dzień powszedni odprawiane będą o godz. 17:45.
  10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz w Świętej Lipce. Wyjazd zaplanowany jest na 15 października o godz. 6.00. Koszt 180 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. W trakcie zapisów konieczne będzie podanie nr. PESEL potrzebnego do ubezpieczenia turystycznego.
  11. Ojcowie dominikanie ze Służewa zapraszają na Warszawski Dzień Różańcowy, który odbędzie się
    w sobotę 1 października w kościele ojców dominikanów na Służewie.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana;
    w środę wspomnienie św. Wacława, Męczennika; w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz Naszego Dziennika.