Ogłoszenia parafialne - 27.02.2022 R.

VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszki na pomoc dla pogrążonej w wojnie Ukrainie. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój u Naszych Wschodnich Sąsiadów, w Naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  2. Dziś, o godz. 9:00, Msza św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. W dniu dzisiejszym zapraszamy także Rodziców i Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej ze szkoły Lindego, na Mszę świętą o godz. 16:00.
  4. W poniedziałek, o godz. 19, w kościele, odbędzie się spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej ze szkoły Lindego.
  5. 2 marca przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św., po homilii, odbędzie się posypanie głów popiołem, które ma nam przypomnieć znikomość ziemskiego życia. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie innej żywności w małych ilościach. Post ścisły obowiązuje od 14 do 60 roku życia. Pozostałe osoby zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość tylko od pokarmów mięsnych. W tym roku nasz post ofiarujmy w intencji pokoju.
  6. W czasie wielkiego postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątki, na Drogę Krzyżową zapraszamy: dzieci, na godzinę 17:00, dorosłych na godzinę 18:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
  7. W dniach 27 lutego – 5 marca będziemy przeżywali 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, budujemy wolną i trzeźwą Polskę.
  8. 4 marca przypada I piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
    o godz. 18:00, spowiedź od 6:45 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  9. 5 marca przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17:30. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę od 19:15 do 20:30.
  10. W przyszłą niedzielę, 6 marca przypada I niedziela miesiąca. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Za tydzień, 6 marca, o godz. 19.00, w sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  12. 13 marca, w niedzielę, zapraszamy Wszystkich Parafian na godz. 19:00, na Mszę św.
    w intencji Ojczyzny. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Patronów Polski – św. Andrzeja Boboli i św. Wojciecha.
  13. Od 2 marca rozpoczyna się modlitwa wielkopostna w Kościołach Stacyjnych, która potrwa do Niedzieli Palmowej, 10 kwietnia. Program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie Wielkiego Postu znajduje się w gablocie parafialnej.
  14. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek wspomnienie św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. kard. Kazimierzu Nyczu, Metropolicie Warszawskim, naszym ordynariuszu.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.