Ogłoszenia parafialne - 28.05.2023 R.

28.05.2023, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Duch Święty obdarza nas darami i charyzmatami. Pamiętajmy o codziennej modlitwie do Ducha Świętego.
  2. W czwartek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, podczas których chcemy szczególnie czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii w niedziele
    i uroczystości o godz. 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.
  3. 1 czerwca przypada I czwartek miesiąca. Podczas adoracji wieczornej będziemy się modlić o nowe
    i święte powołania kapłańskie. Jest to także międzynarodowy dzień dziecka. W modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży z naszej Parafii. Ponadto, tego dnia, zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej w godz. 23:00 – 24:00.
  4. Przygotowujemy się się do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Dlatego od 1 czerwca rozpoczynamy peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Tęskniącej po domach naszej Parafii. Zachęcamy wszystkie Rodziny do włączenia się w tą wyjątkową modlitwę. Zapisy w zakrystii
    i kancelarii.
  5. 2 czerwca I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6:45 i 17:00. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:00.
  6. 3 czerwca I sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00. Poprzedzi ją różaniec w intencjach wynagradzających, o godz. 17:30. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę do godz. 20:30.
  7. 4 czerwca, w niedzielę, obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia. Tego dnia, z placu Marszałka Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczysta Msza święta, z udziałem Episkopatu Polski, o godz. 12:00. Po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  8. W przyszłą niedzielę także, podczas Mszy świętej o godz. 12:00, która będzie sprawowana w intencji Bractwa Trójcy Przenajświętszej, ks. Piotr Lipiec, który przez ostatnie miesiące posługiwał u nas jako Diakon, odprawi swoją pierwszą Mszę świętą, tzw. Mszę Prymicyjną, po której udzieli uroczystego błogosławieństwa. Po Mszy Świętej zapraszamy Wszystkich Gości i Parafian na poczęstunek przy starej plebanii. Zwracamy się również z uprzejmą prośbą do grup parafialnych (Koła Różańcowe, Powsinianie, Grupa 30+, Koło Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych) do upieczenia cista na tą uroczystość.
  9. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
    w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.