Ogłoszenia parafialne - 4.7.2021 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w niedzielę w naszej parafii obchodzimy 130 rocznicę konsekracji naszego kościoła w Powsinie. Msza św. o godz. 12.00 w intencji dziękczynnej z okazji konsekracji naszego kościoła. Po Mszy św. z racji 1 niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne i procesja.
  2. Witamy w naszej parafii neoprezbitera ks. Mikołaja Derentowicza, który został skierowany na okres miesiąca lipca jako pomoc duszpasterska, a od 26 sierpnia obejmie obowiązki wikariusza parafii św. Elżbiety.
  3. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św. Rano od godz. 6.45, a popołudniu od godz. 17.30.
  4. Dzieciom i młodzieży, które zakończyły rok szkolny przypominamy, aby pamiętali w okresie wakacji o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  5. Przypominamy, że pomimo wakacji w kościele obowiązuje nas odpowiedni ubiór, godny Bożej świątyni.
  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; we wtorek wspomnienie obowiązkowe bł. Marii Teresy Ledochowskiej, dziewicy.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego wakacyjnego  numeru Wiadomości Powsińskich, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego Dziennika.