Ogłoszenia parafialne 5.09.2021 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 1. niedziela miesiąca, po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

2. 8 września (środa) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta w intencji Rolników o godz. 7 rano. Po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej. Nasza parafia trwa w przygotowaniu bezpośrednim do beatyfikacji, przez nowennę, do 11 września, za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naszą Parafię, podczas uroczystości, reprezentować będzie nasz wikariusz, ks. Mikołaj Derentowicz, który podczas liturgii Słowa wykona psalm responsoryjny.

4. Dziś, po Mszy Świętej wieczornej, w sali katechetycznej, odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w październiku br.

5. 13 września (poniedziałek), o godz. 19:30, w sali parafialnej, odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III z Powsina, przygotowujących się do I Komunii Św. Natomiast 14 września (wtorek), o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców klas III ze szkoły S. Lindego.

6. Siostra Jolanta zaprasza na pierwsze spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych, w piątek 10 września, od godz. 16:30-17:30 w Sali parafialnej.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- We wtorek bł. Ignacego Kłopotowskiego.

8. Są wolne intencje Mszy świętych. Kontakt z księdzem w zakrystii lub w kancelarii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz Naszego Dziennika.